День рідної мови у закладі

2021-02-22

Для відзначення Дня рідної мови 21.02.2021 учнями було запропоновано ряд заходів. Серед них - проілюструвати фразеологізми.

Фразеологізми - це стійкі сполуки слів. Вони допомагають зробити нашу мову яскравішою, образнішою і виразнішою. На нашу думку, близькими до змісту фразеологізмів є малюнки учнів 1-А класу (намотати на вус), 2-Б класу (чесати язиками), 3-В класу (пальцем не ворухнути), 3-Б класу (не розлий вода), 5-Б класу (яблуку ніде впасти), 7-А класу (ждати з моря погоди), 7-Б класу (одна нога тут - друга там), 8-А класу (майстер на всі руки), 8-Б класу (світити радістю), 9-А класу (голову сушити), 9-Б класу (два чоботи - пара).

Знання стійких виразів збагачує словниковий запас учнів, розширює їх кругозір та прищеплює у них любов до рідної мови і літератури. Тож вивчаймо фразеологізми і правильно використовуймо їх у своєму мовленні!

Павлюк А.М., учитель української мови та літератури